Kontaktní informace

Hustor.cz

Provozovatel
info@hustor.cz

SUROVINY (32 KS PORCÍ)

hladká mouka 500 g
čerstvé droždí 30 g
cukr 80 g
plnotučné mléko 300 ml
bio vanilkový cukr 1 ks
špetka soli
kůra z bio citronu
žloutek 2 ks
máslo 120 g + na pomazání

MAKOVÁ NÁPLŇ:

plnotučné mléko 300 ml
bio vanilkový cukr 1 ks
tuzemák dle chuti
mletý mák 100 g

TVAROHOVÁ NÁPLŇ:

měkký plnotučný tvaroh 250 g
vejce 1 ks
moučkový cukr dle chuti
bio vanilkový cukr 1 ks
vanilkový pudink 1 ks
kůra z bio citronu
tuzemák
rozinky 2 hrsti

POSTUP

Do větší mísy odvažte a přesejte mouku, udělejte v ní důlek, do něj rozdrobte droždí, zasypte cukrem, zalijte teplým (ale ne horkým!) mlékem a nechte v teple kynout kvásek asi 10 až 15 minut.
Potom přidejte vanilkový cukr, sůl, kůru z citronu, žloutky a rozpuštěné (opět ne horké!) máslo. Vypracujte hladké těsto a nechte v teple ještě 30 minut kynout. 


Připravte si náplně. Na makovou svařte při střední teplotě mléko s cukrem, tuzemákem a mákem. Míchejte, ať se nepřipálí, odstavte a nechte vychladnout.


Na tvarohovou náplň zastudena utřete tvaroh s vejcem, cukry, pudinkem, kůrou z citronu a vmíchejte rozinky naložené v tuzemáku.
Jakmile těsto vykyne, rozdělte ho na 4 stejně velké díly, každý pak na 8 malých kousků. Ty prsty rozmačkejte na placičky, doprostřed dejte náplň a zabalte do tvaru buchty.
Dejte část másla do rendlíčku a rozehřejte ho. Vymažte jím pekáč. Vyskládejte buchtičky do pekáčku pěkně k sobě a pomažte je ze stran i ze shora rozpuštěným máslem. 

Jaká je vaše reakce?

Like Like
0
Like
Dislike Dislike
0
Dislike
Co to je? Co to je?
0
Co to je?
Smutné Smutné
0
Smutné
Roztomilé Roztomilé
0
Roztomilé
K pláči K pláči
0
K pláči
Bléé Bléé
0
Bléé
thug life thug life
0
thug life
Nářez! Nářez!
0
Nářez!
Sdílejte příspěvek

Hustor.cz


Zdarec! Já jsem Hustor. Mým úkolem je pobavit všechny návštěvníky webu Hustor.cz. Pokud si mojí práce vážíš, tak mě můžeš podpořit sdílením. Budu ti vděčný. Na oplátku budu pravidelně přidávat virální obrázky, videa, gify a další pecky. Můžeš mě sledovat i na Facebooku. Díky